Şehirler Arası Nakliyat Fİyatları Nasıl Belirlenir

Sehirler-Arasi-Nakliyat-Fiyatlari-Nasil-Belirlenir_1672843730.jpg

Şehirler arası nakliyat fiyatları nasıl belirlenir? Aslına bakılırsa bunun en güzel üç cevabı bulunmaktadır. Bunlar da kalite, müşteri memnuniyeti ile birlikte bir de en uygun fiyatların çıkarılmasıdır. Tabi bunu yapacak firmalar da genel olarak daha büyük ve ülkenin her noktasına erişme imkânı olan firmalar olur. Çünkü bu gibi firmalar ülkeye tam kapsamlı ve kusursuz bir hizmet sundukları için aldıkları her türlü nakliye işini hatasız bir şekilde tamamlar ve istenilen adrese yine tam zamanında teslim ederler. Tabii şimdi bunların içinde de birçok farklı detay bulunmaktadır.

Örneğin evden eve nakliyat işi örnek alınacak olursa, bunun için ilk kriter büyük bir firma için müşteri memnuniyetini en üst safhada tutmak adına alanında uzman kişilerle çalışmak son derece önemlidir. Hatta bunun için bazı büyük nakliyat firmaları çalışanlarına kendileri eğitim vererek başarırlar. Antalyalı Nakliyat personelini sürekli eğitime tabi tutan şirketlerden biridir ve başarısını da buna borçludur. Bu sayede her hangi bir eşya daireden alınırken büyük bir titizlik içerisinde ambalajlanır ve yine aynı titizlik içerisinde araçlara yüklenir.

Araçlar içerisinde de tüm eşyalar yılların getirdiği bir takım alışkanlık ve tecrübe ile birlikte hangi eşyanın nasıl konulacağını ya da hangilerinin yan yana yerleştirilebileceğini hesaplayarak düzenli bir yerleşim yapılır ve yolculuk esnasında eşyaların başına en ufak bir sorun gelmemesi sağlanır.


Şehirler Arası Nakliyatta Detaylı Fiyatlandırma

Bununla birlikte üst katlardan alınacak hem maddi olarak hem de değer açısından yüksek tüm eşyalar son teknoloji asansörle indirilir hiçbir sorun yaşanmadan araca yüklenir. İşte tüm bunlarda her ne kadar  şehirlerarası nakliyat fiyatları bünyesine yansısa da mesafesine ya da yapılan işin kalitesine göre değişir.

Bu arada konaklanacak ambarların da fiyatları eklendiğinden fiyat yine değişikliğe uğrar. Ancak bütün ülkeye nakliyat hizmeti veren kaliteli firmalar ambarlarda misafir edilen eşyalar için her hangi bir ücret talep etmez. Bu da yine müşteri memnuniyeti için yapılan önceliklerden biridir. Bununla birlikte parça yük taşıma hizmeti için de her yükün ağırlığı ve bir de gideceği mesafeye göre farklı fiyatlar çıkarılır.

Ancak bu fiyatlar da yine müşteri memnuniyeti açısından büyük ve kaliteli evden eve nakliyat firmaları en uygun fiyatları çıkarır ve müşterisine sunar. Bünyesinde sayısız müşterisi bulunan firmaların yapabileceği gibi bu ortaya çıkan uygun fiyatları da ancak onlar sunabilir.

Ortaya çıkan bu  şehirlerarası nakliyat fiyatları  da elbette aslına bakılırsa piyasaya göre oldukça uygun fiyatlar olur ve birçok kişi büyük nakliyat firmaları ile çalışır. Tüm bunlardan farklı olarak şehirlerarası parsiyel taşımacılıkta da birbirinden farklı fiyatların söz konusu olduğu bilinmelidir.

Sehirler-Arasi-Nakliyat-Fiyatlarinda-Mesafe-Onemli 

Şehirler Arası Nakliyat Fiyatlarında Mesafe Önemlidir

Ancak her biri için ana meselenin mesafe ve ağırlıkları olduğunu kimse unutmamalıdır. Tabi internette de birçok farklı site eşyaların hangi şehirden hangi farklı şehre taşınma esnasında ne kadar para ödeneceği konusunda da otomatik programlar kullanır ve bunlar da aşağı yukarı ne gibi fiyatlar çıkacağını gösterir. Tabi bu konuda aynı nakliyat firması ile ne kadar çalışıldığına bağlı olarak da fiyatlarda bir düşüş yaşanır.

Örneğin bir ev için şehirlerarası nakliyat fiyatları çıkarılırken bazı belirlenmiş kıstaslar bulunmaktadır. Bunlardan biri oda sayısıdır ve buna göre otomatik olarak elbette eşya sayısı da farklı olacağı için daha fazla ücret çıkacaktır.

Bir diğer taraftan kaçıncı kat olduğu da son derece önemlidir. Çünkü katlara göre fiyatlar bazı zamanlar ikiye bile katlanabilmektedir. Bir de apartmanların merdivenlerinin dar ya da geniş olduğuna bağlı olarak taşıma sırasındaki zorluklar göz önüne alınır ve ona göre de bir fiyat belirlenir.

Tabi her ne kadar büyük ve kaliteli nakliyat firmaları son teknoloji asansörlü nakliyat sistemleri ile çalışsa da katları yüksekliği yine de fiyatta değişiklikler yaratır. Bunu belirlemek için de önce bir görevli gelir ve ev için de keşif yaparak taşıma için çıkarılacak fiyatı belirler ve ona göre müşteriye sunar.


Şehirlerarası Nakliyatta Uygun Fiyatlar İçin Büyük Firmalar

Elbette eğer büyük bir nakliyat firması ile çalışılıyorsa en uygun fiyatı çıkaracaktır ki, hem müşteri kaybetmemek için hem de prestijini korumak açısından böyle bir politika uygularlar. Tabii bir de apartmanın asansörü var mı yok mu ona göre de bir fiyat çıkarılır. Tüm bu  şehirlerarası nakliyat fiyatları da ev için bu tür kriterlere göre belirlenir.

Bazı zamanlar zorunlu hallerde ambarlarda misafir edilen birçok eşyanın birden fazla gün kalması gerekebilir ve bunun için de belirli bir fiyat ortaya çıkar. En önemli fiyatlandırmalardan biri de kişinin eşyalarını kendi mi paketleyecek yoksa bunu nakliyat firmasına mı bırakacak bu duruma göre de fiyatlar değişecektir.

Başka bir kriter de evdeki mobilyaların sökülüp takılmasıdır. Eğer böyle bir işlem söz konusu ise şehirlerarası nakliyat fiyatları eşya sayısına göre değişir. Bazı firmalar da taşıma işi için belirli eşyaların listelerini çıkarmıştır ve buna standart bir fiyat belirlemiştir. Bu fiyatlar üzerinden eğer üstüne daha fazla eşya konur ise ona göre de fiyatları artar. Tabi en önemli konularda biri de sigortalama işidir.

Birçok büyük firma her ne kadar sigortalama işini mecburi yapsa da bunu yapmayan nakliyat firmaları da bulunmaktadır. Bu da fiyatlarda elbette sigorta yapılıp yapılmadığına göre değişmelere sebep olur. Ancak taşınacak olan her eşyaya gözü gibi bakan her insan bu sigortayı mutlaka yaptırır.

Özellikle şehirlerarası taşımacılık yapılırken sigortalı evden eve nakliyat müşterilerin olduğu kadar firmaların da güvencesidir.

 

Şehirlerarası Nakliyat İçin Sigortanın Önemi Nedir

Aksi takdirde eşyalarda her hangi bir hasar sonucunda firma sorumlu tutulamaz. Zaten yapılacak sigorta da çok yüksek bir meblağ değildir. Şehirlerarası nakliyat fiyatları  içinde sigorta aslına bakılırsa belki de yapılması gereken en önemli kriterdir.

Bunun yanında birçok nakliyat firması eğer paketleme işi her ne kadar firmaya teslim edilmiş olsa da kendilerinin yaptıkları tavsiyeye göre özel eşyaların kişilerin kendileri paketlemesidir. Bir başka fiyatlandırma yöntemi ise tıpkı uçak biletleri gibi nakliyat firmasına şehirlerarası bir nakliye için eğer önceden rezervasyon yapılırsa bu da fiyata yansır ve daha uygun fiyatlar sunulur.

Eğer şehirlerarası taşınma mecburiyeti ortaya çıkmış ise tüm bu kriterler göz önüne alınmalı ve şehirlerarası nakliyat fiyatları her ne olursa olsun özellikle de değerli eşyalar için son derece önem gösterilerek ambalajlama ya da sigorta gibi birçok ayrıcalığın taşıma hizmetinin içine katılmasına izin verilmesi önemlidir. Elbette ki kaliteli ve profesyonel bir hizmet için de kendini ispatlamış büyük nakliyat firmaları ile çalışmak büyük bir güven sağlar. Bu da eşyaları taşınacak kişi için tek bir şey yapmaya kalıyor, o da arkasına yaslanıp kaliteli bir nakliye hizmetini izlemektir.

Ayrıca taşınma işinden önce anlaşılacak firmanın iyi araştırılması ve daha önce ne gibi nakliye işlerine imza attığı da öğrenilmesi önemlidir. Bu sayede kimsenin de gözü arkada kalmaz.

Hemen Ara WhatsApp