En İyi Evden Eve Nakliyat ve Depolama Firması

Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Etmelisiniz

antalya evden eve paketleme

Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Etmelisiniz

Evden eve nakliyat sırasında dikkat etmeniz gereken bir çok etken vardır. Sorunsuz bir taşınmanın gerçekleşebilmesi için gözden kaçırmamanız gereken konuları bu makalemizde inceleyerek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.
 
Nakliyat kelimesinin genel anlamı eşya veya yükün bir yerden başka bir yere taşınmasına genel anlamda verilen isimdir. Burada dikkat edilmesi gereken detaylar taşınan eşyanın kırılması veya zarar görmesinin önlenmesidir.

Evden Eve Nakliyatta Dikkat Etmeniz Gerekenler Nedir?

Taşınma olayını uzun yıllardır varlığını bile unuttuğunuz eşyalarınızı ayıklamak olarak görebilirsiniz. Uzun zamandır kullanmadığınız eşyalarınızı ya da kıyafetlerinizi yardım kuruluşlarına veya varsa ihtiyacı olan bildiğiniz insanlara verebilir.
 
Kutularda, dosya veya çekmecelerde bulunan eski evrakları, fatura ve makbuzları geri dönüşüm kutularına bırakabilir, eski gazeteleri ise taşınma esnasında kullanabileceğiniz için atmamanızda fayda olabilir.
 
Eğer eşyalarınızın nasıl taşınacağına ve nasıl paketlenmesi gerektiği hakkında bir bilginiz yok ise işinde iyi olan bir firma ile anlaşmanızı tavsiye ederiz. Bu hem taşınma yükünü hafifletirken hem de stresini azaltacaktır.
 
Evden eve taşıma şirketleri hangi ürünün hangi malzemeler ile paketlenmesi gerektiğini ve kamyona nasıl yerleştirilmesi gerektiği konusunda uzmandır. Ayrıca şehir içi evden eve nakliyat konusunda garanti bile verebilirler.
 
Taşınacak mobilyanın bir listesini çıkarmak ve benzer malzemeleri benzer malzemeler ile paketlemeniz veya anlaştığınız firmanın paketlemesini istemeniz aklınızın karışmasına ya da malzemeler arasında bir eksik olduğunda neyin eksik olduğunu bilmeniz konusunda size yardımcı olur.
 
Şirketin hafta içi herhangi bir indirim uygulayıp uygulamadığını sorun.
 
Yalnız Taşınacaksanız Dikkat Edin
 
Yalnız yaşıyor ve evinizi de yalnız taşımaya karar verdiyseniz, evinizin eşyalarına uygun kamyon veya kamyoneti bularak başlamalısınız. Eğer kamyonet eşyalarınızın tümünü almaz ise birkaç kere gidip gelmeniz gerekebilir.

Maddeler İle Evden Eve Nakliyat

 • Tüm eşyaların uygun paketler veya kutular ile paketlenmesi ve araca yerleşecek konuma getirilmesi
 • Mobilya, avize, uydu anteni, avizeler, aynalar, kitaplıklar gibi eşyaların sökülmesi işlemlerinin yapılması
 • Kırılmayacak şekilde onlarında paketlenmesi,
 • Yolda karşılaşılan sarsılmalar ile ani frenlerden etkilenmeyecek şekilde kamyona veya kamyonete dikkatlice istiflenmesi
 • Sizin belirteceğiniz adrese en kısa sürede ulaştırılması
 • Kapıya en yakın ve eşyaların taşınabileceği şekilde aracın park edilmesi
 • Eğer kullanılacak ise asansör için yönetimden izin alınması ya da dışarıdan portatif asansörün kurulması
 • Daha sonra paketlerin eve taşınması
 • Daha sonra sizin belirlediğiniz yeni yerlerine dikkatlice paketlerin açılarak yerleştirilmesi
 • Kontrol edildikten sonra gereken montajların gerçekleştirilmesi
 • Daha sonra son kez herhangi bir eksik olup olmadığını kontrol ettikten sonra eğer isterseniz temizlik işleminizin de gerçekleştirilmesi ( Bu ek ücrete tabi olan bir hizmettir.)

Evden Eve Nakliyatın Artan Önemi

Şehre olan göçün artması nedeni insanların daha çok kiracı olmasına sebep olmuştur. Artan nüfus ve göç olayları çok hızlı geliştiği için yapılan yeni evlere talep artmıştır. İnsanların daha iyi bir semt, daha iyi okul veya işine daha yakın olduğu gibi farklı nedenler dolayısı ile taşınma ihtiyaçları doğar. Evden Eve Nakliyat Hizmetleri tam olarak bu noktada değer kazanır.

İnsanlar Neden Taşınma İhtiyacı Hissederler?

İnsanlar yeni okulların açılması ile çocuklarına daha iyi bir eğitim amacı ile iş değişikliği nedeni ile yolda geçirilen zamanın azaltılması nedeni ile daha güvenli semtlere taşınma isteği duyabilirler. Bu durumda ekonomik bütçelerinden ayırdıkları miktarlara uygun evlere taşınabilirler.

Neden Uzman Firmalar Tarafından Taşınmak Gerekir?

Evden eve taşımacılık konusunda daha önce tecrübeli oldukları için eşyalarınızın hangi paketler ile paketlenmesi gerektiği ya da hangi eşyaların kolilenmesi gerektiğini bilirler. Böylece taşınma sırasında eşyalarınızın zarar görmesinin önüne geçmek için profesyonel şirketlerden yardım almanızda fayda var.

Evden Eve Nakliyat Hizmetleri Neleri Kapsar

 • Nakliyat firmaları ücretsiz ekspertiz hizmeti verirler böylece taşınacak eşyayı görerek hangi paketler ile ve hangi büyüklükteki kamyon veya kamyonet ile gelmeleri gerektiğini bilirler.
 • Paketleme ve kolileme işlemlerini gerçekleştirirler.
 • Evde demontaj ve sökme işlemlerini yaparlar.
 • Paketleri ve kolileri kamyonete taşıyıp, doğru ve uygun bir şekilde istiflerler.
 • Daha sonra yeni eve paketlerinizi ve kolilerinizi taşırlar.
 • Yeni evinizde sizin belirttiğiniz yerlere eşyalarınızı paketlerinden çıkartarak yerleştirirler.
 • Daha sonra monte ve sabitleme işlemlerinizi gerçekleştirirler.
 • Ek bir ücret karşıladığı evinizin temizliğini de gerçekleştirirler.
Antika Eşya Taşıma
Antika eşyalar daha dikkatli taşınması gerektiği için ve yolda zarar görmemesi açısından çok daha özenli paketlenmesi gerekmektedir. Daha pahalı ve daha özel eşyalar oldukları için daha diğer eşyalardan ayrı bir muamele görmeleri gerekmektedir. Eşyayı taşıyan firma kadar eşyayı taşıyan personel de son derece önemlidir.
Asansörlü Evden Eve Nakliyat Hizmetleri
Piyano heykel ve büyük eşyalar yüksek binalardaki daireleri taşınırken asansörleri sığmayabilirler bu durumda evden eve nakliyat firmalarının Asansörden destek alması söz konusu olur. Asansörlü Nakliyat sırasında eşyalar hem zarar görmez hem de dışarıdan gelen müdahale olmadığı için çizilmezler
 
Taşınma esnasında asansöre sığmayan veya apartmanlarda taşımanın zor olduğu konular söz konusu iken Asansör hizmeti taşınmayı kolaylaştırır ve hızlandırır.

Taşınma Esnasında En Çok Zarar Gören Eşyalar

Taşınma denilince eşyaların bir yerden başka bir yere taşınması akla gelir ancak bu taşınma sırasında taşınma işlemi bilinçli kişiler tarafından gerçekleştirilmesi eşyalar zarar görebilir veya kaybolabilirler. Kaybolmaya ve zarar görmeye daha müsait bazı eşyalar vardır bunlar şu şekilde sıralanabilir;
 
Yemek takımları sayıları belli olduğu ve çok parçalı kırılmaya müsait eşyalar oldukları için küçük bir parçasına dahi zarar gelse bütün takım bozulabilir hal bu şekilde olunca  taşınma esnasında en çok zarar gören eşyaların başında yemek takımları gelmektedir.

Beyaz eşyalar; oldukça büyük ve dış yüzeylerini hasta üretilmesi nedeni ile çizilmeye ve bozulmayan oldukça elverişli olan büyük eşya grubu arasında başta beyaz eşyalar gelir beyaz eşyalar çamaşır makinesi buzdolabı bulaşık makinesi fırın televizyon olmak üzere taşınırken büyük risk altındadırlar.

Aynalar: Hem cam hem de büyük parçalar oldukları için doğru bir şekilde paketlenmiş olsalar dahi taşıma esnasında zarar görüyor bilecek eşyaların başında aynalar gelmektedir.

Kitaplıklar ve raflar; kolilenmedikleri için ve monte, demonte sırasında zarar görmeye müsait oldukları için en çok zarar gören eşyalar arasında yer almaktadırlar.

Oturma grupları; düzgün şekilli paketleme ise ayakları kumaşları yırtılıp kırılabileceği gibi yüzeylere lekelenmeye müsait olduklarından taşınırken son derece dikkat gerektiren parçalar arasında yer almaktadırlar.

Dolap ve karyolalar; montaj ve demontaj sonrasında eski formlarına kaybetmeye başlayan ve gıcırdayan yataklar ile dolaplar moralinizi bozmaya başlarlar. Birkaç yıl değiştirmediğiniz dolaplar evin içinde bulunan mevki ile birlikte odanın şeklini alırlar yeni taşındığımız evdeyse önceki evdeki konumuna gelemediği için eski formunu kaybederler.

Ayrıca montaj sırasında aynı vidayı aynı yere iki kere monte edemeyeceğiniz için gereğinden fazla deliği olur.

Avizeler; Kırılacak parçalar arasında yer alan diziler oldukça ustalık gerektiren bir taşıma ve özen isterler. avize parçaları üflemeli vb. farklı şekillerde oldukları için paketlemek de oldukça zordur. En çok zarar gören eşyalar arasında avizelerde mevcuttur.

Perdeler; perdeler genelde evde unutulan en son paketlenen eşyalar arasındadırlar kirlenme yırtılma gibi zararı en çok gören eşyalar perdelerdir.

Evden Eve Nakliyat için Hazırlık Nasıl Yapılır?
Eğer çocuk sahibi iseniz taşınacağınız gün onları güvenilir birini veya bir yere emanet edin yoksa çocuklar odalar boşaldıkça odalarda oyun oynamaya veya taşınma işlemine karışarak kendilerine zarar verebilirler.
 
Psikolojileri eşyalarınızın başka bir yere taşınmasını razı gelmeyeceği için eşyalarımıza dokunmayın tarzında tepkiler verebilirler.
 
Benzer eşyaları aynı paketlerde toplamaya özen gösterirseniz ve kutuların üzerine içinde ne olduğunu yazarsanız aradığınızı bulmakta zorlanmazsınız.

Kolilerin üzerine içinde ne olduğunu ve hangi odaya ait olduğunu yazınız hem sizin hem de nakliyat şirketinin işine son derece kolaylaştıracaktır

Evden Eve Nakliye Şirketi gelmeden önce kurutma çamaşır ve bulaşık makinesi gibi makinelerin içlerini boşaltıp buzdolabının içinde bulunan yiyeceklere uygun saklama kaplarına alıp buzdolabının makinesini bir gece öncesinden çekmeniz de fayda vardır.

Şirket gelmeden önce değerli eşyalarınızı uygun bir yere kaldırmanız veya yanımızda bulundurmamız ya da tanıdığımız birine emanet etmenizde fayda vardır.

Taşınacağınızın haberini yöneticiye ve apartman sakinlerine haber vererek gün içinde oluşturulacak gürültüden haberdar etmenizde işinizi kolaylaştırır.

Taşınmaması Gereken Eşyalar Nelerdir?
Aşınmaya dayanıklı olmayan yiyecek ve gıdaların evden eve nakliyat kamyonlarında taşınmamasında fayda vardır.
 
Derin Dondurucu içerisindeki gıdalar dayanabilecek mesafede ise taşınabilir ancak uzun mesafelerde bu yiyeceklere ihtiyacı olan veya tüketebilecek kişilere verilebilir.
 
1 - Ev eşyası olmayan eşyaların taşıma kamyonu konmaması gereken örneğin; jeneratör, otomobil çim biçme makinesi odun kömür gibi eşyalar taşıma kamyonuna alınmamalıdır.
 
2 - Kılıç, antika, silah, bıçak gibi zararlı eşyalar araç hareket halindeyken araç içinde bulunmamalıdır.
 
3 - Kimyasal, boya, böcek ilaçları, motor yağı, benzin ve yangın söndürücüler buna benzer zararlı ve dökülmemesi gereken maddeler evden eve nakliyatta taşınmaması gereken malzemeler arasındadır.
 
Mümkünse temizlik malzemeleri, çamaşır suyu, tuz ruhu gibi kimyasal maddelerin kamyonlar tarafından taşınmaması gerekir. Kaza anında tehlikenin daha da ciddi olmasını sağlarlar.
 
4 - Canlı hayvanlarınızın da sizi gideceğiniz araçta bulunmasını sağlayın, onların kamyonla gitmesine müsaade etmeyin. Bu konuyla alakalı şirkete baskı yapmayın hem eşyaların hem de evcil hayvanınızın hayatını tehlikeye atmış olmayın.
 
YurtdışınaTaşınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Taşınmadan önce taşınacağınız ülke ile alakalı gerekli resmi Tüm işlere halletmiş olmanın taşınma sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşmanızın önüne geçecektir.
 
Hangi ülkeye gidiyorsanız daha önce bu ülkeye taşınan insanların paylaştıkları yorumları karşılaştıkları sorunları araştırmanızda fayda vardır. Böylece yeni yapacağınız başlangıçta stres olmazsınız.
 
Taşınması daha masraflı olan ürünlere oradan da alabileceğinizin farkına varıp önceliği özel eşyalarımıza verin.
 
Öğrenim sevdiğiniz kitaplar fotoğraflarını sizin için anı ve hatırası olan eşyalarınızı öncelikle sıraya koyup daha sonra hangi eşyalara ihtiyaç duyacağınızı belirleyin ve ona göre toparlanın.
 
Konu ile alakalı evin diğer sakinlerine bilinçlendirin özellikle hangi eşyaları götürüp hangi eşyaları götürmeyeceğini de karar verirken onlara da fikrinizi danışmanız gerekir.
 
Yeni bir ülkeye taşınırken pozitif olmanız oldukça önemlidir ancak karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı hazırlıklı olun.
Evden Eve Taşımacılık Şirketini Yönlendirin;
Taşınma konusunda anlaştığınız Şirkete yardımcı olmak hem sizin hem de şirketin işini kolaylaştırır ve taşınma işleminin sürecini kısaltır.
 
Taşınacak mobilya mı çeşidini de miktarını öncesinde şirkete haber verirseniz uygun boy paket koli ve kamyon ile gelirler.
 
Yaklaşık olarak eşyanın miktarını biliyorlar ise ona göre personel getirirler, ne onlar yorulur ne de siz zaman kaybetmiş olursunuz.
 
Taşınma işleminin saatini net olarak evden eve nakliyat şirketi yetkilisine bildirmeniz halinde sizin belirlediğiniz saatte orada olurlar.
 
Taşınacağınız haberine hem kendi apartmanımıza hem de yeni taşınacağınız apartmanın yöneticisi ne bildirirseniz taşınırken oluşacak gürültüden haberdar etmiş olursunuz.
 
Taşıma işlemi gerçekleştirilirken Nakliyat kamyoneti için uygun park yeri bilgisini şirkete siz verirseniz taşıma işlemini hızlandırmış olursunuz
 
Nakliye şirketine eşyalar hakkında büyük veya sökülemez parçaları önceden bildirirseniz ona uygun söküme cihazı veya demontaj işlemi için ilgili kişiyi yanlarında getirebilirler.
 
Yeni evimizdeki eşyaların nasıl düzenleneceğini kafanızda planladığınız iki kere iş yapmak yerine tek seferde evinize yerleştirebilirsiniz bu durum hem sizin hem de evden eve nakliyat şirketinin işini oldukça kolaylaştırır.
 
Taşınma kararlaştırılırken dikkat edilmesi gereken detaylar
 
Yeni taşınacağınız edin bu evden artı ve eksilerini düşünün bunları göze alarak hareket etmenizde fayda vardır.
 
Boş zaman buldukça yeni evinizin semti hakkında fikir edinmelisiniz
 
Otobüs, taksi, Alışveriş Merkezi, Okul resmi binaların yeni evinize olan konumunu öğrenmenizde fayda vardır
 
Taşınacak eşyalarınızı ile atmaya karar verdiğiniz eşyalarınızı bu aşamada ayırmanız en uygun olanıdır.
 
Yenileyeceğiniz eşyaları ihtiyacınız olan veya herhangi bir yardım kuruluşlarına bağışlayabilirsiniz. Bugün kullandığımız eşyaların yeni evinize sığınmayacağız veya perdelerinizin yeni evinize yeterli ya da az gelebileceğini düşünerek tedbirler almanızda fayda vardır.
 
Yakın zamanda taşınan arkadaşlarınızdan fikir edinebilir ve onların yaptıkları yanlışları tecrübe edinebilirsiniz. Evinize daha yakın Nakliyat Şirketleri ile anlaşarak evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgi alabilir, birden fazla en uygun nakliyat fiyatları sorgulayarak size en uygun gelene karar verebilirsiniz.
 
Yakın zamanda taşınmış bir tanıdığınız veya çevrenizde bu konuda fikri olan biri yoksa internetten en iyi evden eve nakliyat firması veya evden eve nakliyat tavsiye şeklinde arama yaparak kaliteli ve işini iyi yapan firmalara da ulaşabilirsiniz.
Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi Hakkında
Birçok evden eve nakliye firmaları yetkililerinin imzaladığı sözleşmeler eşya sahibinin paketleri eşyalarda ortaya çıkan hatalardan firmamız sorumlu değildir diye bir madde yer almaktadır. eğer paketleme işlemini siz yapacaksınız bunu bilmenizde fayda vardır
 
Paketlemeyi kendimiz yapmaya karar verdiyseniz beyaz eşya ve mobilyaları firmaya bırakarak diğer özel eşyalarınızı paketleyin, Böylece eşyalarınıza bir zarar gelirse bu maddi açıdan daha küçük hatalar olsun.
 
Birçok sözleşmede yer alan nakliye firması taşıma yapacağı aracını kendi seçer ve yüklenici firma taşımayı başka bir firmaya devredebilir şeklindeki maddeye dikkat edin ve kendisi gelmeyecek ise taşımayı başka firmalara devretmesi durumunda işi kendi anlaşacağınız başka bir firmaya yaptıracağınızı belirtin.
 
Sözleşmeye firmanın taşıma yapacağı aracın plakasını da ekleyin eğer araç arızalanır ise yeni aracın plakasını da sözleşmeye ekleyin bu şekilde bir araç olmazsa diğer araç taşıma gerçekleştirebilir.
 
Özellikle şehirlerarası evden eve nakliyat veya uluslararası evden eve nakliyat için eşyanın teslim tarihini belirten madde ekleyin.
 
Anlaşma yaptığınız tarih ve fiyatları sözleşmenin üzerine mutlaka yazın hem size hem de taşıma işlemini yapan firmayı garanti altına alır
 
Sözleşmenin altına net bir şekilde imzamızı basın ve sözleşmeli evden eve nakliyat firma yetkilisi imzalamasını sağlayın
 
Yeni evin adresini kamyonun şoförüne verin ve eğer biliyorsanız anlayabileceği şekilde kısaca adresini tarif edin. Şoföre kendi numaranızı verin ve şoförün numarasını alın.
 
Çalışanların uygun isteklerini yerine getirmeye özen gösterin.
Taşınmada Paketlerin Öncelik Sırası

İlk ihtiyaç duyacağınız paketlerden açmaya başlayan firmanın paketlediklerine öncelik verin. Eğer paketlerin herhangi bir yerinde hasar söz konusu ise hasarı evden eve nakliyat firması yetkililerine onlar gitmeden gösterin.

Evin herhangi bir odasını depo olarak kullanım ve açmadığınız koliler ile daha az kullandığımız eşyaları bu odaya toplayın bu şekilde tüm odalarınız dağınık kalmaz.

 
İlginizi çekeceğine inandığımız Evden Eve Nakliyat ve Hamallar yazımızı okumanızı öneriyoruz.


Henüz Yorum Yapılmadı

Yorum Ekle

 
 
 
© Antalyalı Nakliyat 2016 - Tüm Hakları Saklıdır.