En İyi Evden Eve Nakliyat ve Depolama Firması

Evden Eve Nakliyat Nedir

evden eve nakliyat nedir

Evden Eve Nakliyat Nedir

Evden eve nakliyat nedir sorusuna verilebilecek en kısa yanıt, taşınacak eşyaların bulunduğu evden alınarak bir diğer adresteki eve nakliyesi işlemidir.

Fakat bu işlem sadece nakliyeyle sınırlı olmadığı için, özel teknik beceri ve donanım gerektiren, deneyimli, konusunda uzman, profesyonel  kadrolarca yerine getirilmelidir. Çünkü nakliye öncesinde eşyaların demontajları yapılıp, mobilyalar, beyaz eşyalar vs. eşyanın cinsine uygun ambalaj malzeleriyle sarılıp paketlenmektedir. Bu şekilde eşyaların zarar görmesinin önüne geçilir. Gidilen yeni adreste ise eşyalar ambalajlarından çıkarılarak eşya sahibi tarafından gösterilen odalara yerleştirilir. Daha önceden demonte edlilen ürünlerin montajları yapılarak müşteriye teslim edilir.

Nakliyat denilince akla zaten ilk olarak evden eve taşımacılık gelir. Bu sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda dünyanın birçok yerinde de aynı şekildedir. Yani en fazla nakliyat evden eve yapılan nakliyattır. Ne de olsa bir yıl içerisinde birçok farklı şehirden başka bir şehre bazı nedenlerden ötürü insanlar taşınır.

Örneğin bir yıl içerisinde birçok memur atama nedeniyle şehirlerarası taşınmak zorunda kalır. Hatta özel sektörde çalışan bir birçok kişi de çalıştığı firmanın onu farklı bir şehirdeki mağazasına atadığı için taşınır. Yani kısacası bir yıl içerisinde bu şekildeki taşıma işlerine genel olarak evden eve nakliyat da denir. Tabi bu tür nakliyat için yapılması gereken ilk şey kaliteli ve büyük bir firma ile anlaşma olmalıdır. Ne de olsa şehirlerarası taşımacılık şehir içi yapılacak her hangi bir taşımacılığa benzemez ve birçok farklı kriteri ve zorlukları vardır. Bu yüzden fiyat konusunda da birçok farklı değişiklikler söz konusu olur.

Firma açısından bunun en büyük örneği yakıttır. Ve şehirlerarası yakıt şehir içine göre oldukça fazla tüketileceği için fiyatta da artışlar söz konusu olur. Bir diğer örnek de çalışan sayısıdır. Şehirlerarası nakliyat hizmetinde daha fazla çalışanın işin içine girmesi anlamı taşır ve bu da fiyata ekleme noktasında dâhil edilir. Tabii bunları konuşurken şunu da eklemek gerekir ki, şehirlerarası  evden eve nakliyat yapılırken alanında oldukça kaliteli ve büyük bir nakliyat firması ile çalışmak da son derece önemlidir.

Evden Eve Nakliyat Firması İçin Tecrübe Önemlidir

Ne de olsa yılların getirdiği tecrübe ve bünyesinde barındırdığı profesyonel kadrosu ile kusursuz bir hizmet ancak kaliteli bir nakliyat firması ile mümkün olur. Üstelik bununla birlikte tüm eşyalar için yapılan sigorta ile bütün eşyalar garanti altına alınır ve bu sayede hiçbir müşterinin gözü arkada kalmaz. Hatta bazı kaliteli nakliyat firmaları çalışanlarına kendileri taşıma hizmeti için gerekli olan eğitimi verirler ve neler yapmaları gerektiği konusunda her bilgiyi onlara aşılarlar.

Şimdi yeniden evden eve nakliyat nedir sorusundaki kriterlere dönülecek olursa, bu konuda yakıt ve çalışan sayısı haricinde bir takım farklı detaylar da vardır. Bunlardan biri apartmanın kaçıncı katta olduğundur. Bu fiyatı dairenin bulunduğu kata göre katlar. Örneğin zemin katta oturan bir kişi için kat ücreti hiç alınmaz. Ancak katlar yükseldikçe fiyatlarda aynı oranda artış gösterir. Bir diğer taraftan dairenin kaç odalı olduğu ve her odada bulunan eşya türlerinin ne olduğu da son derece önemlidir.

Örneğin koltuk takımları kaç tane ya da kendi içlerinde kaç tane tekli veya üçlü koltuk var nakliyat firması bunu öğrenmek ister ve bu da fiyatı etkiler. Taşınacaklar içinde tabii beyaz eşya olarak hangi tür beyaz eşyalar mevcut ve kaç tane oldukları da önemli bir kriterdir. Bir diğer kriter ise her ne kadar alanında şehirlerarası  evden eve nakliyat esnasında büyük ve kaliteli bir firma son teknoloji asansörlü taşımacılık sistemleri kullansa da, apartmanın kendisine ait normal bir asansörü var mı yok mu bu fiyatta değişiklik yaratır.

evden eve nakliyatta son teknoloji asansörlü taşıma sistemleri

Evden Eve Nakliyatta Son Teknoloji Asansörlü Taşımacılık Sistemi

Sonuçta bazı eşyalar asansör sistemi ile indirilmesi zor eşyalar oldukları için bunların birçoğu apartmanın asansörü ile birlikte indirilir. Eğer asansör yoksa o zaman fiyatta artış olur. Başka bir konu ise apartmanın merdivenleridir ve dar ya da geniş olup olmadıklarına göre de fiyatta bazı değişiklikler yaratır.

Genel olarak önemli bir konu da sigortadır. Pek bilen olmasa da şehir içi yapılan nakliyat hizmetlerinde her ne kadar sigorta zorunluluğu bulunmasa da şehirlerarası nakliyat hizmetinde sigorta yapılması mecburidir. Zaten bin bir emekler alınmış eşyalarına her insan canı kadar değer verdiği için böyle bir durumu tartışmaya bile açmaz ve eşyalarını sigortalattırır. Eşyaların araca nakliyatı yapılmadan önceki başka bir konu ise eşyaların paketlenmesi konusunda müşterinin tavrıdır. Yani eşyalarının paketlenmesini kendisini mi yapacak yoksa bunun firmaya mı teslim edeceğidir.

Genel olarak bu konuda bazı kişiler eşyalarının paketlemesini kendileri yaparlar ancak bazı müşteriler de bunu firmaya bırakırlar ve her türlü paketleme işini onların yapmasını ister ve bu da elbette fiyata dahil edilir. Ancak zaten özellikle de şehirlerarası  evden eve nakliyat sırasında en sağlıklı olan durum da budur.

Evden Eve Nakliyat Sırasında Eşyaların Paketlenmesi Önemlidir

Yılların getirmiş olduğu engin tecrübe ve profesyonel yaklaşımları ile büyük nakliyat firması çalışanları hangi ürünün ne gibi bir koli tarzı ile paketleneceği konusunda bilgili olduklarından dolayı kaliteli bir paketleme yaparak uzun yolculuk sırasında araca yerleştirilecek bu eşyalara her hangi bir zarar gelmesini önler. Aynı zamanda araca yerleştirilecek olan eşyaların da ne şekilde istifleneceği çok önemlidir. Bunun için alanında profesyonel çalışanlar hangi eşya araca önce yüklenmeli ya da hangi eşyalar yan yana getirilmeli bu konuda tecrübeli olduklarından dolayı dikkatli bir şekilde her eşyayı yerleştirirler.

Şehirlerarası evden eve nakliyat nedir sorusunda şimdi de araçlara değinilirse, bu konuda tır, kırkayak ya da büyük kamyon çeşitleri şehirlerarası için uygun araçlardır. Ve bu araçlar taşıma konusunda birçok farklı ve son teknoloji sistemler ile donatılmıştır. Bunun en güzel örnekleri de araçlara özel olarak monte edilmiş asansör sistemleridir, büyük ve kaliteli nakliyat firmalarının hiçbiri artık asansör sistemi olmayan bir aracı şehirlerarası yolculuğa çıkarmaz.

Bir diğer yandan ülkenin özellikle de doğu batı mesafesi göz önüne alındığında büyük bir mesafe çıkmaktadır. Bunun için de sürekli bir yolculuk yapılamayacağından ötürü de arada durulması için büyük ve kaliteli her firmanın ülkenin farklı noktalarına konumlandırdıkları kendilerine özel ambarları bulunmaktadır ve bu ambarlarda da yine alanında tecrübeleri çalışanlar 7/24 kesintisiz bir hizmet vermektedirler.

Bu ambarlara gelen birçok eşya bir gün ya da daha fazla günler misafir edilir. Şehirlerarası evden eve nakliyat yapılırken ambarlarda misafir edilen bütün müşterilerin eşyaları büyük bir titizlik içerisinde korunur ve her hangi bir küflenme ya da başka bir zarar gelmemesi için özenle korunur.

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat

Tabi bu noktalarda eşyalar çok bekletilmeden hemen hemen yeniden yola çıkarılır ve istenilen adres neresi ise o noktaya tam zamanında teslim edilir. Ambarlar büyük nakliyat firmalarında genel olarak müşteri memnuniyeti açısında ücretsiz olur ancak bazı zamanlar ekstra günler kalındığı zaman fiyatta değişikler olmaktadır. Bir de bu konuda parsiyel taşımacılık vardır ve şehirlerarası evden eve nakliyat için her nereye olursa olsun eğer bir kişinin eşyası yeterince çok değil ise o zaman nakliyat firması aynı araca daha başka bir müşterisinin de eşyasını koyar.

Bu şekildeki taşımacılıkta aynı mevkide giden eşyalar beraber gider ve buna da parsiyel taşımacılık denir. Bu sayede de maddi olarak büyük bir avantaj sağlanmış olur. Ancak tüm bunlar haricinde eğer şehirlerarası bir evden eve nakliyat hizmeti alınacak ise, anlaşılacak firmanın ne kadar kaliteli olup olmadığı dikkatlice incelenmelidir.

Bir önceki makalemiz olan Antalya evden eve nakliyat fiyatları konusunda bilgi almak için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.


Henüz Yorum Yapılmadı

Yorum Ekle

 
 
 
© Antalyalı Nakliyat 2016 - Tüm Hakları Saklıdır.