En İyi Evden Eve Nakliyat ve Depolama Firması

Antalya Evden Eve Nakliyat Fiyatları

antalya evden eve nakliyat fiyatları

Antalya Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Antalya evden eve nakliyat fiyatları ne kadardır? Aslında çok genel bir soru. Fiyatlar neye göre belirleniyor desek daha doğru cevaplar verilebilir. Bu sorunun cevabı aslına bakılırsa gelecek olan eşyaların nereden, yani hangi şehirden geleceği ile ilgilidir. Bunun nedeni ise eğer bir nakliyat kaliteli ve büyük bir nakliyat firması ile yapılıyorsa her ne kadar en uygun fiyatlar çıkarılıyor ise de, mesafe ya da şehir içi ve şehirlerarası olması fiyat konusu en fazla belirleyen konulardan biridir.

Bunun nedeni ise tüketilecek olan yakıttır. Eğer şehirlerarası nakliyat olacaksa o zaman yakıt oldukça fazla tüketileceği için evden eve nakliyat fiyatını katlayacak demektir. Bu durum he ne kadar şehir içi çok fazla bir fiyat farkı yapmasa bile eğer nakliyat şehirlerarası ise o zaman farklı bir fiyat ortaya çıkar.

Bir diğer mesele ise yine şehirlerarası nakliye yapılmasına bağlı olarak nakliyat firmasının bu iş için görevlendireceği çalışan sayısıdır. Şehirlerarası taşımacılık için firmalar daha fazla çalışan görevlendirmek zorunda oldukları için bu müşteri adına fiyatın artacağı anlamına gelmektedir. Söz konusu mesafeler olduğu zaman bu iki ana mesele fiyat farkını etkileyen en etkili durumlardır. Ne de olsa ülkenin özelliklede doğu batı arasındaki mesafesi söz konusu olduğu zaman uzaklık baya bir fazla olduğundan dolayı ve bazı yolların zorluklarından ve kavisli noktalarından ötürü daha fazla yakıt harcanacağı için Antalya evden eve nakliyat fiyatları mesafe arttıkça aynı oranda atacaktır.

Antalya Evden Eve Nakliyat Fiyat Farkı Nelere Göre Değişir

Tabi sadece bu durumlar değil, aynı zamanda birçok farklı nokta da fiyat farkını değiştirecektir. Bazıları fiyatın düşmesine etki yapacak bazıları ise fiyatı yükseltecektir. Bunların biri çalışılacak olan nakliye firmasıdır. Büyük, kaliteli ve geçmişinde iyi işler yapmış nakliyat firmaları bunun için gelen müşterilerine olabilecek en uygun fiyatları çıkartarak isimlerine leke gelmesine engel olacaklardır. Bu konuda büyük nakliyat firmaları ile çalışmak son derece önemlidir.

Üstelik bünyelerinde çalıştırdıkları profesyonel ekipler ve son teknoloji ile donatılmış araçlarla beraber kaliteli bir hizmet sunarlar. Bu açıdan en karlı iş bu olacaktır. Bundan sonraki mesele de eğer bir nakliyat ile anlaşılmış ise o zaman fiyatın belirlenmesi için müşteri nakliyat firması sorumlu kişiyle ya telefondan konuşarak bazı detayları anlatır ve fiyat ister. Ya da ki bu daha sağlıklı olacağı için nakliyat firmasından bir kişi evdeki eşyaları ve diğer durumları incelemek üzere eve gelir ve çıkardığı rapor doğrultusunda bir fiyat belirler. Bunlardan biri evin kaç odalı olduğu ve odadaki eşyaların sayısı ya da ağırlığıdır.


Örneğin her odadaki koltuk takımı ve bu koltuk takımlarının kaç parçadan oluşuyor olduklarıdır. Eğer ki her odadaki koltuk sayısı fazla ise duruma göre fiyatlar artacak ya da azalacaktır. Bir diğer konu evde ne kadar ya da ne çeşit beyaz eşya olduğudur. Hassas eşyaların yine fiyatta değişiklik yapacağı aşikârdır.

Antalya evden eve nakliyat fiyatları ya da birçok farklı şehirlerarası nakliyat için bir diğer durum da, evin kaçıncı katta olduğudur. Bu durum fiyat farkını değiştirir.

Apartman Katları Evden Eve Nakliyat Fiyatlarını Değiştirir

Normalde Antalya evden eve nakliyat firmaları veya diğer illerdeki nakliye şirketleri, zemin kattaki evler için hiçbir fiyat farkı belirlemez ancak eğer katlar artıyorsa ona göre kat arttıkça fiyatlarda belirlenmiş fiyat farkına göre artar. Başka bir mesele eğer apartmanda oturuluyor ise apartmanın kendisine ait bir asansörü olup olmadığıdır.

Her ne kadar artık büyük ve kaliteli birçok nakliyat firması son teknoloji ürünü asansör sistemler kullanıyor olsa da, yine de bazı eşyalar bu asansör sistemleri ile taşınamaz ve apartman asansörü merdivenleri inip çıkmak yerine kullanılır ve bu da fiyatı düşürür. Bununla birlikte yine apartmanın sahip olduğu merdivenlerin dar ya da genişliği ile alakalı olarak eşyaların taşınması kolay veya da zor olacaktır.

Bu da fiyat farkını yine etkileyen başka bir detay olarak göze çarpıyor.

Fiyatı etkileyen diğer bir unsur da eşyaların kim tarafından paketleneceğidir. Eğer müşteri tüm eşyaları kendileri paketlemek istiyor ise o zaman fiyatta indirim olur. Ancak çoğu insan bunu nakliyat firmalarına bırakır ki bu da daha sağlıklı bir durumdur.

Firmalardaki uzman ve tecrübeli çalışanlar her eşyanın nasıl ve ne şekilde paketleneceğini bildikleri, eşya paketleme ve ambalajlama  konusunda eğitimli oldukları için, ayrıca bunu sigorta dâhilinde yaptıklarından dolayı hiçbir eşya kaybı ya da her hangi başka bir sorun yaşamadan müşteri gönül rahatlığı içinde bir taşınma olayı yaşar.

Antalya evden eve nakliyat fiyatları  için bu durum fiyatta yine değişiklik yaratır. Ne de olsa işin profesyonelce yapan büyük nakliyat firmaları çalışanları hangi koli tarzının hangi eşyada kullanılacağı ya da hangi kolilerin ne şekilde bantlanacağı gibi eşyalar için önemli olan detayları oldukça iyi bilirler.

Çünkü basit ya da hatalı bir bantlama kolinin açılabileceği ve eşyaları düşebileceği ihtimalini doğurur. Bu yüzden bu işleri de nakliyat firması çalışanları bırakmak en doğrusu olacaktır. Bir diğer mesele ise eşyaların sigorta meselesidir

Şehir Arası Nakliye İçin Sigorta Önemlidir

Bu durumda genel olarak şehir içi nakliyat işi olduğu zaman sigorta müşteriye bırakılır. Fakat eğer şehirlerarası nakliyat yapılacak ise sigorta yaptırmak mecburidir. Ki bu zaten en doğrusu ve sağlıklı olandır. Eşyalarına çok değer veren herkes bunu kesinlikle zaten yaptırır. Fiyatlar konusunda bu gibi durumlardan sonra kullanılacak araç tiplerine gelinirse genel olarak üç farklı araç tipi vardır. Bunlar kırkayak, tır ya da büyük kamyonlardır. Zaten şehirlerarası bir iş için bunlardan başkasının gitmesi düşünülemez.

Tüm bu kaliteli araçlar da artık bütün büyük Antalya nakliyat ve farklı şehirlerdeki önemli nakliye firmalarında son teknoloji ürünlerle donatılmıştır. Bunların başında asansörlü nakliyat sistemleri gelmektedir ki araca monteli olan bu sistemlerde tüm yükte ağır değerli eşyalar bu asansör sistemleri ile taşınır. Tabii yine yakıt konusuna gelinecek olursa  Antalya evden eve nakliyat fiyatları için Akdeniz bölgesinin engebeli bazı dağlık alanları da yolculuğu etkileyecek ve uzatacaktır. Bu da yakıtın daha fazla kullanımına yol açacak ve fiyatta artışa neden olacaktır mecburen.

Tabi konu yolculuktan açılınca tüm eşyalar araçlara nakliyat firmasının tecrübeli ve profesyonel ekipleri ile düzgün bir şekilde yerleştirildiklerinden sonra şehirlerarası ya da uluslararası taşımalar uzun mesafeli olacağından ötürü büyük nakliyat firmalarının farklı noktalarındaki ambarları sayesinde bir gün ya da birkaç gün müşterinin eşyaları misafir edilir. Bu yerlerde de evden eve nakliyat firmasının uzman çalışanları bulunmakta ve tüm eşyalar özenle korunmaktadır. Bu sayede eşyaların küflenmesi ya da başka her hangi bir zarar gelmesi önlenir.

Özellikle uluslararası nakliye sırasında eşyalar çok da fazla ambarlarda tutulmadan biran önce yeniden yola çıkarılır. Ambarlarda eşyalar bazı durumlarda birden fazla gün tutulabilir. Genel olarak büyük firmaların ambarları ücretsiz olur ancak gün süresi uzadığı zaman belirli miktarlarda ücretlendirme yapılır. Bir de şehirlerarası parsiyel taşımacılık vardır. Bu da eğer bir müşterinin eşyası az ise ve aracı doldurmamış ise o zaman başka bir müşterinin eşyaları da aynı araca yüklenir ve aynı yolda iki ayrı kişinin eşyası beraber gider ve buna da parsiyel taşımacılık denir. Bu da fiyatta düşüş sağlar.

Makalede detaylarıyla anlatıldığı gibi Antalya evden eve nakliyat fiyatları bir değil, birden çok faktör göz önüne alınarak hesaplanır. Fiyat ve kalite paritesi de hizmet seviyesini belirler.

Yüksek Katlara taşınacaklara Asansörlü Nakliyat Nedir makalemizi okumalarını tavsiye ederiz.


1 Yorum

  1. Logo
    Ramazan Durak tarafından 14.2.2017 tarihinde eklendi.

    Antalya dan istanbul a evimizi tasiyan AntalyalI evden eve nakliyat sirketine ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Gerçekten işinizi profesyonel bir şekilde yapıyorsunuz. Tasinmayi düşünen herkese tavsiye ediyorum.

Yorum Ekle

 
 
 
© Antalyalı Nakliyat 2016 - Tüm Hakları Saklıdır.